زلیخا چند سال از یوسف بزرگتر بود ؟

زلیخا بعد از ازدواج با یوسف چند سال عمر کرد ؟

حضرت یوسف چند سال پیش بوده ؟

زلیخا همسر حضرت یوسف چند سال عمر کرد ؟ 

زلیخا چند سال از یوسف بزرگتر بود ؟

در رابطه با تفاوت سنی یوسف و زلیخا اینچنین گفته می شود:

زمانی که یوسف وارد کاخ پوتیفار حاکمِ تپس می شود، زلیخا حدود 10 سال و یوسف 12 سال سن دارند. اما در سریال یوسف پیامبر کاملاً بر خلاف این بیان شده است. بنابراین وقتی یوسف 22 ساله بوده است، زلیخا 20 سال داشته است که عشق و شهوت یوسف را در دل مخفی نگه داشته بود. اما در این سریال، زلیخا به جای زنی 20 ساله، پیرزنی تقریباً 60 ساله به تصویر کشیده می شود.


قدیم الایام، دختران در سنین بسیار پایین ازدواج می کردند. در برخی منابع آمده است که عزیز مصر و زلیخا دارای فرزند نبودند، بنابراین عزیز مصر از زلیخا خواست که یوسف را به عنوان فرزند نزد خود نگه دارد. پس طبیعتا نمیتوان گفت در زمان ورود یوسف به قصر عزیز مصر، زلیخا 10 ساله بوده، حتی اگر منطقی نیز به این مسئله نگاه شود حداقل سن برای زلیخا را میتوان 20 سال در نظر گرفت که در زمان واقعه با احتساب 10 سال سن زلیخا به 30 سال می رسد ( که هنوز یک زن در اوج شادابی و جوانی است).

حضرت یوسف چند سال پیش بوده است؟

داستان یوسف از داستان هایی است که با تفاوت ها و شباهت هایی در قرآن (سوره یوسف) و عهد عتیق (سفر پیدایش) به آن اشاره شده است. به همین خاطر علاوه بر مسلمانان، این داستان ذهن مسیحیان و یهودیان را نیز به خود مشغول کرده است. در جریان اکتشافات باستان شناسی، تاریخ مصر در دو قرن اخیر علاوه بر اهداف سودجویانه مالی و علمی، نوعی نگاه دینی نیز مد توجه بوده است که پژوهشگران غربی در پی تطبیق روایات عهد عتیق و کشفیات خود بودند. دو روایت اصلی با محوریت سرزمین و تاریخ مصر در عهد عتیق و قرآن، روایت یوسف و موسی آمده است. لذا ادبیات  علمی تطبیقی در این زمینه در اسناد و پژوهش های غربی و اسلامی پدید آمده است.

یوسف ,زلیخا ,  ,سال ,مصر ,حضرت ,    ,چند سال ,حضرت یوسف ,را به ,یوسف چند<a href=منبع

طرز تهیه پاکوره هندی

بازیگر نقش خانم بزرگ در سریال ستایش ۳ چه کسی است

بیوگرافی بازیگران سریال ستایش 3 + اسامی کامل همراه با عکس

دانلود فصل سوم سریال ستایش با کیفیت Full HD

عکس پروفایل ، عکس نوشته غمگین جدید و خاص سال ۹۸ – ۲۰۱۹

اکسسوری و لباس زمستانه ضروری برای پسربچه‌ها

"روح الله زم"، مدیر سایت "آمدنیوز" دستگیر شد

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین جستجو ها

دانلود رایگان مقاله12 تعمیر ترازو اجناس فوق العاده معرفی کالا فروشگاهی کانال تلگرام چاقی قیمت خرید ترازو CNC آموزش چیتاب فروشگاه فیلم و سریال میهن شاپ خرید اینترنتی